EURO 2024

Polska odpada z EURO 2024

Bez wykrzyknika ten tytuł, ponieważ był do przewidzenia, że reprezentacja Polski na Euro 2024 w Niemczech, nie zwojuje zbyt wiele i przewidywania, że nie wyjdziemy nawet z grupy, przegrywając wszystkie mecze, poniekąd się spełniają, gdyż w drugim spotkaniu, drużyna Probierze, ówczesnego trenera Polaków, uległa ponownie.

Tym razem, po przegranej 2-1 z Holandią, Polacy dostali baty od Austrii 1-3. I gdyby literki cyfrowe, które się wystukuje na klawiaturze, wymagałaby tuszu, tobym nawet nie pisał o tym fakcie. Chociaż od pisania, klawiatura też się z czasem zużywa, no ale już bez przesady.

Niestety nie odczekam się chyba sukcesów mundialowych biało-czerwonych piłkarzy za mojego życia. Obie porażki w fazie grupowej, już przekreśliły szansę na dalszą grę, nawet gdybyśmy wygrali z Francją, która jeszcze stoi nam na drodze. Niektórzy internauci próbowali określić teoretycznie, co może się jeszcze wydarzyć, aby jednak Polacy odnieśli sukces na turnieju i nie wiem, czy dobrze liczą co niektórzy, ale naiwnie twierdzą, że gdyby wygrać w ostatnim meczu z liderem grupy różnicą 6 bramek, to byśmy przeszli. Hmm. Jakieś z d… wzięte te spekulacje, ale dla kogoś, kto nie potrafi przyjąć do wiadomości porażki, jest to jakaś ulga i nadzieja. Nie zagłębiałem się w te matematyczne szacunki i nie wiem, czy to możliwe. Nie mam nawet ochoty i wolę tylko napisać. No i przecież z Francją, to dostaniemy jeszcze większe baty, a nie wygramy 6-0!

Przykra to sprawa, że kolejny raz i chyba teraz to już z nawiązką, Polscy piłkarze tak fatalnie sobie radzą w najważniejszych starciach międzynarodowych. Trochę żal Probierza, bo według mnie, miał za mało czasu, aby wprowadzić swoje rozwiązania i zapewne, jak zwykle zresztą, Polska drużyna narodowa, znów będzie oczekiwać na nowego trenera. Jest to u nas tradycją, a przecież nie ma to sensu, bo raz, że trener nie przyzwyczaił do siebie piłkarzy i nie mógł w pełni zrealizować swoich zamiarów, bo za krótko, a dwa — co zrobimy, gdy będzie kolejny trener, podczas gdy tutaj rozchodzi się chyba bardziej o piłkarzy! To oni grają, a nie trener przecież! Nie mają takich umiejętności, albo po prostu psychicznie nie dają rady? Nie wiem i trudno to ocenić. Bo przecież w swoich klubach pokazują często swoją klasę!

I g….. z tego. Tym stwierdzeniem zakończę ten artykuł i zajmę się tworzeniem muzyki, bo to lubię.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *